Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotografii Odklejonej

Konkurs Fotografii Odklejonej - Czarne światło


Rusza II edycja Konkursu Fotografii Odklejonej. Tematem, który będziemy interpretować w tym roku jest "Czarne światło".

Konkurs Fotografii Odklejonej - Czarne światło. Zdjęcie ilustracyjne.
"Chora". fot. Łukasz Cyrus, 2016.

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji niezwykłego wydarzenia artystycznego, jakim bez wątpienia jest Konkurs Fotografii Odklejonej. W konkursie tym nie gramy o nagrody i brak w nim elementu rywalizacji, co sprawia, że jest to propozycja dla największych pasjonatów i miłośników fotografii, dla których sam udział jest przyjemnością i nagrodą.

Proponowana formuła konkursu wypływa wprost z jego historii. Zrodzony w pandemicznym zamknięciu za zadanie miał oferować oderwanie od przytłaczającego napływu przerażających informacji z pogrążonego w epidemii świata. Zainicjowany jako internetowa zabawa oferująca chwilę wytchnienia dla przyjaciół ze środowiska fotograficznego, przerodził się szybko w wydarzenie o skali ogólnopolskiej, rezultatem którego była wystawa fotografii prezentująca blisko 100 prac zarówno uznanych, jak i aspirujących artystów. Wśród autorów, którzy nadesłali swoje propozycje konkursowe znalazły się znane postaci polskiej sceny fotograficznej, jak Byrczek, Germanek, Górski zarówno Leszek, jak i Marcin, Kaleta, Gołuch, Leszczyńska-Kaszuba, Mendrek, Muskalski, Pranagal, Protasiuk, Sidorowicz, Krzemiński, Strzoda, Warzyński, Wolny.

Konkurs przygotowany bezinteresownie, w domowym zaciszu, przez grupkę pasjonatów fotografii dla pasjonatów fotografii prezentował na wystawie pokonkursowej prace wielu polskich twórców stając się ciekawym, przekrojowym przeglądem postaw twórczych w Polsce w pamiętnym roku 2020. Konkurs wyłonił także laureatów, w tym prawdopodobnie najważniejszą dziś postać polskiej sceny fotograficznej Iwonę Germanek. Wśród pozostałych laureatów wymienić należy wyróżnienia jurorów dla Jakuba Byrczka, Grzegorza Sidorowicza, Marcina Bratka, Agnieszki Zaręby i Marcina Jankowskiego.

Konkurs Fotografii Odklejonej - Czarne światło. Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcia wyróżnione: Sidorowicz, Byrczek, Zaręba, Jankowski, Bratek, Germanek.

Umocnieni tymi doświadczeniami, wspierani autorytetem dr Krzysztofa Jureckiego w roli przewodniczącego Jury, z pomocą Związku Polskich Artystów Fotografików, pragniemy ponownie zaprosić wszystkich tych, którzy fotografią żyją do udziału w II edycji Konkursu Fotografii Odklejonej.

W pierwszej edycji konkursu mierzyliśmy się z tematem przestrzeni, której tak nam wówczas brakowało. W tym roku interpretować będziemy “Czarne światło”. Temat nie jest przypadkowy. O ile do zaistnienia czegokolwiek potrzebna jest przestrzeń, o tyle do objawienia prawdy o istnieniu potrzebne jest światło. Z roku na rok światło, które oświetla nasze życie staje się albo zbyt jasne i oślepiające, albo zbyt słabe, by ujawnić prawdę o współczesności i naszym w niej miejscu. Dlatego my będziemy poszukiwać dobrego, czarnego światła, które pomaga dostrzec i zrozumieć prawdę o czasie i miejscu, w którym się znaleźliśmy.

Temat Konkursu Fotografii Odklejonej - Czarne światło.


Patrząc z wiarą w przyszłość, serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Fotografii Odklejonej - Czarne światło.

Jurorzy Konkursu Fotografii Odklejonej.
Przewodniczący i członek honorowy KF “Źródło” - Krzysztof Jurecki.
Oraz członkowie KF "Źródło" - Aleksander Orszulik, Bartosz Klosek, Krzysztof Stryj i Łukasz Cyrus.

Udział w Konkursie Fotografii Odklejonej pozostaje bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, zaś naszym pragnieniem jest organizacja dużej wystawy pokonkursowej, by ponownie zaprezentować różnorodne postawy twórcze w Polsce. Tym niemniej, konkurs pozostaje inicjatywą oddolną, bezinteresowną i bez wsparcia instytucjonalnego czy finansowego, a jego realizacją zajmuje się zaledwie pięć osób. Z prywatnych środków nie możemy sfinansować dużej wystawy fotografii ani wydrukować katalogu, stąd prośba o wsparcie finansowe w postaci dobrowolnego przekazania 1,5% podatku na organizację Konkursu Fotografii Odklejonej. Przekazanie 1,5% podatku nie jest warunkiem uczestnictwa w konkursie i nie trzeba przesyłać potwierdzenia. Za wszystkie darowizny serdecznie dziękujemy.

Klub fotograficzny “Źródło” jest częścią Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI.

Przekaż 1,5% podatku na:

Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI
ul. Niedurnego 69 41-709 Ruda Śląska
KRS 0000081653
CEL SZCZEGÓŁOWY: KLUB FOTOGRAFICZNY “ŹRÓDŁO”

Weź udział


Linki:

Łukasz Cyrus, 2024

Prace konkursowe oglądać można:

FACEBOOK
INSTAGRAM
GALERIA
BLOG

Komentarze