Joni
Fotografię uznaję za grę pomiędzy energią światła, a energią człowieka, ze szczelinę cienia pomiędzy nimi, o intensywności zbliżającej się do "czarnego światła"*), do mistycznej przestrzeni wolności i prawdy o strukturze działania Intuicji, przestrzeni metafizycznego naczyniem z energią błyszczącej nocy, która sama będąc niewidoczną, wydobywa wszystko na światło, jak wywoływacz ujawniając cienie – pokazuje utajony obraz.Oto, tu - postać avataryczna w swoim odniesieniu i symbolice sięgająca Mocy Kobiecej, Energii Żeńskiej, której źródło jest w nieskończonej czerni, mogącej, tak jak Pustka Stwarzjąca - wydobyć na świat, poprzez "Ucho Igielne" - wąskie przejście istnienia - Wszystko, ponieważ w Doskonałej Czerni mieści się Wszystko, a więc oprócz procesu transmutacji także droga rodna bólu...
*) Przywołałem pojęcie "czarnego światła", opisane w książce Mikuriya Junko Theresa, Historia światła. Idea fotografii, przeł. P. Nowakowski, Wydawnictwo Universitas, Kraków 2018.
Tomasz Warzyński w działaniach twórczych, które odnosi do wewnętrznie odkrytej zasady, iż wszystko, co najważniejsze w fotografii znajduje się na passe partout, wykorzystuje rozszerzone pojęcie energii jako drogowskaz na ścieżkach splątanych rzeczywistości zastanych i alternatywnych. Tworzy w obszarze performance fotograficznego. Dokonuje wglądu w fotografię terapeutyczną. Zawodowo bada kompatybilność elektromagnetyczną. Z fotografią związany od 1974 roku. Absolwent Wydziału Sztuk Mediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Wybrane ekspozycje:
Peripheral images Centro de Fotografia Georges Dussaud, Bragança, 2023;
Przestrzeń, Fotografia Odklejona, Śląsk, 2020-2023;
Imagens Periféricas MIRA FORUM Galeria, Porto, 2022;
Introspekcje, Katowice, 2021;
CORPUS, Kolektyw „Peryferia”, Galeria Katowice, 2019;
trzeba dotykać, obrona dyplomu magisterskiego, UAP, Poznań 2019;
Obszary niewiadome, grupa Znajdziesz mnie w ogrodzie, Galeria Katowice, 2019; Muganawa, wystawa indywidualna, Galeria Centralne OKO, Poznań 2018;
Linka, wystawa indywidualna, Galeria Pusta, Jaworzno 2015;
Resuscytacja Światła, wystawa indywidualna, VI Festiwal OFFO 2015;
TABU – Libera / Truszkowski / Wręga / Warzyński, Galeria Starołęka, Poznań 2014.
https://www.instagram.com/muganawa/
Udział w Konkursie Fotografii Odklejonej pozostaje bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, zaś naszym pragnieniem jest organizacja dużej wystawy pokonkursowej, by ponownie zaprezentować różnorodne postawy twórcze w Polsce. Tym niemniej, konkurs pozostaje inicjatywą oddolną, bezinteresowną i bez wsparcia instytucjonalnego czy finansowego, a jego realizacją zajmuje się zaledwie pięć osób. Z prywatnych środków nie możemy sfinansować dużej wystawy fotografii ani wydrukować katalogu, stąd prośba o wsparcie finansowe w postaci dobrowolnego przekazania 1,5% podatku na organizację Konkursu Fotografii Odklejonej. Przekazanie 1,5% podatku nie jest warunkiem uczestnictwa w konkursie i nie trzeba przesyłać potwierdzenia. Za wszystkie darowizny serdecznie dziękujemy.
Klub fotograficzny “Źródło” jest częścią Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI.
Przekaż 1,5% podatku na:
Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI
ul. Niedurnego 69 41-709 Ruda Śląska
KRS 0000081653
CEL SZCZEGÓŁOWY: KLUB FOTOGRAFICZNY “ŹRÓDŁO”
Linki:
Łukasz Cyrus, 2024
Prace konkursowe oglądać można:
Komentarze
Prześlij komentarz