Rzeźnia
Powidok przestrzeni nieistniejącej. Architektura zburzonej części poznańskiej Starej Rzeźni.Niewielka ilość światła zastanego wymagała długiego czasu naświetlenia negatywu stając się przyczynkiem do bacznej obserwacji i zrozumienia przestrzeni.
Litowy proces wywoływania obrazu odbywał się przy delikatnym świetle ciemniowym. Czas, obserwacja i nieśpiesznie pojawienie się obrazu przypominało medytację, fotografia niczym zwierciadło powoli przekazało "ciemne światło".
Z czasem, pod wpływem ekspozycji na światło słoneczne, fotografia zmieniła się, pojawiły się plamy barwne, zmianie uległy akcenty, uwidaczniając swoją delikatność i ekspresyjność materiału światłoczułego.
Pentacon Six, powiększenie negatywu 6x6 techniką litową na papierze barytowym.
Pole obrazowe 25x25cm, wymiary oprawionej fotografii 52x42cm.
Dominik Paździor, urodzony 5 czerwca 1990 r. w Poznaniu. Architekt i fotograf.
W ramach projektu architektonicznego dokumentował analogowym aparatem średnioformatowych obiekty przemysłowe Starej Rzeźni w Poznaniu (2019) i Nowej Synagogi w Poznaniu (2022).
Laureat Konkursu Fotografii Artystycznej "Źródła" w Wągrowcu pod patronatem Muzeum Fotografii w Bydgoszczy (2021), uczestnik wystawy pokonkursowej w Wągrowcu.
Aktualnie związany z Pracownią Technik Szlachetnych i Historycznych w Wągrowcu z którą brał udział w plenerach fotograficznych oraz wystawie w ramach 6 Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki (2022).
Uczestnik wystawy zbiorowej "Wodnośc" organizowanej przez Galerię Centrala w Poznaniu (2024).
Zainteresowany niedoskonałością fotograficznej substancji. Eksperyment i estetyka przypadku definiuje jego fotograficzne poszukiwania.
www.instagram.com/rysa.studio/
Udział w Konkursie Fotografii Odklejonej pozostaje bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, zaś naszym pragnieniem jest organizacja dużej wystawy pokonkursowej, by ponownie zaprezentować różnorodne postawy twórcze w Polsce. Tym niemniej, konkurs pozostaje inicjatywą oddolną, bezinteresowną i bez wsparcia instytucjonalnego czy finansowego, a jego realizacją zajmuje się zaledwie pięć osób. Z prywatnych środków nie możemy sfinansować dużej wystawy fotografii ani wydrukować katalogu, stąd prośba o wsparcie finansowe w postaci dobrowolnego przekazania 1,5% podatku na organizację Konkursu Fotografii Odklejonej. Przekazanie 1,5% podatku nie jest warunkiem uczestnictwa w konkursie i nie trzeba przesyłać potwierdzenia. Za wszystkie darowizny serdecznie dziękujemy.
Klub fotograficzny “Źródło” jest częścią Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI.
Przekaż 1,5% podatku na:
Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI
ul. Niedurnego 69 41-709 Ruda Śląska
KRS 0000081653
CEL SZCZEGÓŁOWY: KLUB FOTOGRAFICZNY “ŹRÓDŁO”
Linki:
Łukasz Cyrus, 2024
Prace konkursowe oglądać można:
Komentarze
Prześlij komentarz